ADRIAAN VAN DIS BOEIT VOLLE ZAAL

01-12-2011

Schrijver Adriaan van Dis had gisteren weinig moeite een volle zaal te boeien met zijn verhalen tijdens zijn optreden in de Papendrechtse bibliotheek. Ongeveer 100 mensen waren op de avond afgekomen en zij keerden tevreden huiswaarts.

Hoofdonderwerpen waren Indië / Indonesië, Parijs en Zuid-Afrika. Van Dis vertelde dat hij bezig was met een serie documentaires over Indonesië die in het voorjaar door de VPRO zal worden uitgezonden. Hij heeft zelf een Indische achtergrond en wilde het Nederlandse "tempo doeloe"gevoel vergelijken met de werkelijkheid van nu.

De schrijver woont een paar manden per jaar in Parijs en vertelde over zijn ervaringen daar. Ook Zuid-Afrika (waar hij eerder een serie documentaires over maakte) en het Afrikaans kwamen uitgebreid aan de orde.

ADRIAAN VAN DIS BOEIT VOLLE ZAAL